agia sofia

Το σχολείο μας συμμετέχει για τη φετινή χρονιά στον 8ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό που συνδιοργανώνουν η Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Σερρών, το Υπουργείο Εσωτερικών (Μακεδονίας-Θράκης) και το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του Υ.ΠΑΙ.Θ με την υποστήριξη της Έδρας Ποντιακών Σπουδών του Α.Π.Θ και του Πανελλήνιου Συνδέσμου Ποντίων Εκπαιδευτικών με τίτλο “Ελληνισμός της Ανατολής: Πόντος, Μικρασία, Θράκη…”. Ο διαγωνισμός στοχεύει στην γνωριμία των μαθητών με τον Ελληνισμό της Ανατολής και το σχολείο μας συμμετέχει με μία ομάδα τριών μαθητών από τη Β΄και Γ΄τάξη οι οποίοι με την καθοδήγηση των υπεύθυνων καθηγητών κ. Χουρχούλη Γεώργιου και Τσερεγκούνη Αναστασίας δημιουργούν ένα κοινό εικαστικό έργο σχετικό με το θέμα του διαγωνισμού.

agia sofia final